Rower – jeden ślad, sieć dróg, morze korzyści

Pomorze zachodnie można obejść, opłynąć, ale można je też objechać rowerem. Wzdłuż bałtyckiej linii morza wiedzie bowiem sieć malowniczych ścieżek rowerowych położonych w bezpośrednim sąsiedztwie plaży, wśród leśnych duktów, pól czy nawet wokół jezior. O różnej nawierzchni, szerokie czy wąskie, jednak zawsze przyjemne i bezpieczne.

W Mrzeżynie znajdziesz bez trudu wiele miejsc przyjaznych rowerzystom, gdzie można zaplanować przyjemny postój – w nowoczesnym porcie, na smacznej rybce, a nawet na szlakach historii czy przyrodniczych ciekawostek. Lub po prostu w pięknych, spokojnych okolicznościach przyrody.

Jeśli nie jesteś szczególnie przywiązany do swojego własnego jednośladu, w okolicy, w sezonie, bez trudu wypożyczysz rower na godzinę dzień, lub kilka dni. Dobrany do upodobań, wagi, wzrostu a nawet koloru oczu.

Gdy masz już odpowiedni sprzęt możesz zaszyć się na leśnych ścieżkach i przemierzając je z wolna delektować się zapachem igliwia, szumem drzew lub wypatrywać unikatowych gatunków flory czy fauny. Ty decydujesz jaki dystans pokonasz i jak wiele osiągniesz przyjemności.

Możesz też, gdy poczujesz, że jesteś bliski przedawkowania jodu, nieco oddalić się od morza, pedałując w głąb lądu, do siedziby tutejszej gminy, Trzebiatowa. Cała trasa Mrzeżyno – Trzebiatów – Mrzeżyno to około 20 km i bez trudu pokonają ja nawet najmłodsi cykliści.

Na koniec zostawiamy wisienkę na torcie: przez Mrzeżyno biegnie międzynarodowy szlak należący do sieci szlaków EuroVelo, nazywany również Nadmorskim Szlakiem Hanzeatyckim – Velo Baltica. Bez trudu rozpoznasz go po zielonym oznakowaniu R-10. Można nim udać się w kierunku Kołobrzegu i taka podróż w obydwu kierunkach to ok. 40 km. Jadąc na zachód można odwiedzić wiele malowniczych miejscowości nadmorskich i ich atrakcji. Poczynając od Pogorzelicy, poprzez Niechorze, Rewal (gdzie nie sposób nie zatrzymać się na platformie widokowej), Trzęsacz aż do Pobierowa. Cała trasa w obydwu kierunkach to jakieś 60 km, ale oczywiście zawrócić można w dowolnym punkcie…a może pojechać jeszcze dalej?

Więcej informacji o trasie, jej atrakcjach i możliwościach można przeczytać na przygotowanym przez województwo zachodniopomorskie dedykowanym rowerzystom serwisie Pomorze Zachodnie (wzp.pl).

O korzyściach, dla których warto przesiąść się na rower zostało napisane już bardzo wiele, więc nie będziemy tu tego robić. Jednak czujemy się w obowiązku ostrzec naszych Gości: Uwaga! Przyjemność jaką daje jazda na rowerze uzależnia.

KUP APARTAMENT