Mrzeżyno – malownicze miejsce z dzikimi przestrzeniami.

Mrzeżyno to nadmorska miejscowość wypoczynkowo-turystyczna w województwie zachodniopomorskim, na Pomorzu Szczecińskim, w gminie Trzebiatów, oddalona od niego o 10 km i położona zaledwie 18 km od Kołobrzegu.

Choć, jak podają niektóre źródła, u ujścia rzeki Regi już w XV wieku funkcjonował doskonale prosperujący port handlowy a pierwszy Dom Zdrojowy działał tu już w 1806 roku, a więc 24 lata wcześniej niż w najsłynniejszym nadmorskim uzdrowisku Kołobrzeg, to miejscowość ta nie uległa tak gwałtownemu rozwojowi jak położony u ujścia Parsęty Kołobrzeg. Podania głoszą, że maczali w tym palce kołobrzescy mieszczanie zawistni o konkurencyjny port, ale naszym zdaniem Mrzeżyno wcale nie wyszło na tym źle.

Dziś to malownicza miejscowość wypoczynkowa z nowoczesnym wyremontowanym portem rybackim, komfortowymi obiektami z szeroką ofertą SPA i Wellness oraz niezbędną infrastrukturą, niepozbawiona jednocześnie kameralnego charakteru i wręcz dziewiczych terenów przyrodniczych.

To doskonałe miejsce, by w poczuciu ogólnego dobrostanu zadbać o równowagę ciała, umysłu i ducha:

Znajdziesz tu czyste, szerokie piaszczyste plaże z uruchamianym w sezonie letnim bezpiecznym kąpieliskiem, które od kilku lat, rok rocznie może poszczycić się międzynarodowym znakiem jakości kąpielisk – Błękitną Flagą.

Idąc krok dalej w głąb lądu napotkamy na łagodną linie wydm ustabilizowanych tzw. borami bażynowymi – najpiękniejszymi na polskim wybrzeżu lasami sosnowymi obfitującymi w liczne gatunki roślin rzadko spotykanych i chronionych.

Przepiękne leśne ścieżki dają doskonałe możliwości do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Przez Mrzeżyno przebiega również międzynarodowy szlak rowerowy EuroVelo R10 – Szlak Wokół Bałtyku.

Rzeka Rega, miejscami o górskim charakterze, daje możliwości do uprawiania kajakarstwa i wędkowania.

Port morski, z miejscem do cumowania statków spacerowych, daje możliwość poczuć morski aerozol bezpośrednio na twarzy podczas rejsu jednym z wybranych statków, a port jachtowy na 40 jachtów otwiera Mrzeżyno również dla miłośników jachtingu.

Gdy zaś po tych wszystkich atrakcjach zgłodniejesz to tuż po wyjściu ze statku koniecznie spróbować trzeba świeżo przygotowanych ryb w jednej z licznie zlokalizowanych wzdłuż portu smażalni czy wędzarni.

By dowiedzieć się więcej o możliwościach i atrakcjach jakie daje pobyt w Mrzeżynie zapraszamy do dalszej lektury naszego bloga, gdzie będziemy się starać przybliżać Wam to, co nam jest szczególnie bliskie.

Ps. Na koniec ciekawostka: Nie to żebyśmy z kimś rywalizowali, ale zaślubiny Polski z morzem też tu odbyły się o jeden dzień wcześniej niż w Kołobrzegu, o czym świadczy upamiętniający to zdarzenie głaz – Pomnik zaślubin Polski z morzem.

KUP APARTAMENT